display result search
منو
منطق دعوت به حق

منطق دعوت به حق

  • 1 تعداد قطعات
  • 27 دقیقه مدت قطعه
  • 22 دریافت شده
سخنرانی آیت الله محمدباقر تحریری با موضوع «منطق دعوت به حق»، سال 1402

خدای متعال به برخی از مؤمنان عنایت‌های ویژه‌ای دارد. حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و شخصیت‌هایی که در زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها به آنها سلام می‌دهیم یک منطق بیشتر نداشتند و آن منطق دعوت به حق، عمل به حق، استقامت در مسیر حق و مقابله با باطل است.
دعوت همه انبیا و اوصیا جز به توجه به ذات اقدس الهی و مبدع پاکی‌ها نبوده و نیست و همین موضوع آنها را ویژه کرده و به آنها عظمت داده است. عظمت شهدای ما نیز به‌خاطر حرکت خالصانه در مسیر انبیا و اوصیای الهی و پذیرش پاکی‌ها است.
خون شهید یک حیات خاصی را به کالبد جامعه انسانی تزریق می‌کند. حرکت در مسیر شهید همان حیات طیبه ای است که خون شهید به جامعه می‌دهد و به همین خاطر است که تا این حد زیارت اولیای خدا سفارش شده است؛ زیرا زیارت ولی خدا ما را در مسیری که او رفته است قرار می‌دهد.
در پرتو این شهادت‌ها جامعه نور و حیات مجدد پیدا می‌کند. دشمن خیال می‌کند با شهادت می‌تواند حرکت مؤمنین را متوقف کند ولی نمی‌داند که مؤمنان با تأسی به حضرت زهرا سلام الله علیها که حتی آتش‌زدن درب خانه‌شان هم سبب متوقف شدنشان نشد، با این شهادت‌ها متوقف نمی‌شوند.
ما باید از این وقایع بهترین برداشت را داشته باشیم. این حرکت باید برای ما آمادگی‌های گوناگونی را ایجاد کند و مهم‌ترین آمادگی این است که ببینیم رهبر فرزانه ما در این مسیر چه خواسته‌هایی دارند و در عرصه‌های مختلف دنبال خواسته‌های این جایگاه حیات‌بخش باشیم.
همه این حرکت‌ها برای مسئله امامت و رهبری الهی است، گفت: زهرای مرضیه سلام الله علیها اولین مدافع امامت و ولایت الهی بود و در بین زنان از فرزندانشان حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت معصومه سلام الله علیها نیز در این راه مردانه ایستادگی کردند و جان خود را تقدیم کردند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 27:48

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی