display result search
منو
ایمان به نصرت الهی، جلسه سوم

ایمان به نصرت الهی، جلسه سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 40 دقیقه مدت قطعه
  • 20 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «ایمان به نصرت الهی»، جلسه سوم، سال 1402

همانطور که موارد متعددی از ایمان در قرآن ذکر شده است که مشهور است؛ ایمان به خدا، ایمان به رسول خدا، ایمان به معاد، موارد دیگری هم هست که زیاد مشهور نیست و ما متأسفانه در آموزش‌های دینی خودمان زیاد به آنها توجه نمی‌کنیم.
ما نیاز به تحول داریم. تحول با اصلاحات فرق می‌کند. حتی برای آموزش و پرورش سند تحول نوشته شده است. ما وقتی از آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد می‌کنیم، نه به این معنا که بخواهیم تخطئه کنیم یا تخریب کنیم، انتظاراتمان را مطرح می‌کنیم که اقداماتشان برای تحول تسهیل شود.
من به دانشگاه می‌‌رفتم، دانشجو رسماً این را به من می‌گوید. می‌گوید من چرا باید این را امروز بفهمم؟ یک جلسه دانشجویی بود، بنده مهم‌ترین قسم قرآن را در آنجا آیه‌اش را خواندم که موضوع آن پذیرش مطلق ولایت مطلق رسول خدا است. موضوع مهم‌ترین قسم قرآن، ولایت مطلقه است، در امر اجتماعی. یک دانشجویی بلند شد، حسابی ما و کل تعلیمات دینی مار را شست و پهن کرد. خدایا ایشان خیلی ضدّ ولایت هستند. بحث ولایت فقیه و اینها هم نبود. اصلاً صحبت از ائمه‌ی معصومین هم نبود. ما معمولاً بحث شیعه و سنّی نداریم. بالاخره من گفتم مشکل شما چیست؟ چرا از دست ما ناراحت هستید؟ گفت من 22 سالم است، الان باید این آیه را بشنوم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 40:22

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی