display result search
منو
تحلیلی بر حکمت و آثار شهادت شهدای دفاع مقدس و حریم

تحلیلی بر حکمت و آثار شهادت شهدای دفاع مقدس و حریم

  • 1 تعداد قطعات
  • 67 دقیقه مدت قطعه
  • 34 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «تحلیلی بر حکمت و آثار شهادت شهدای دفاع مقدس و حریم»، سال 1394

در یک نگاه کلان و از بالا درباره شهدای دفاع مقدس، باید اندیشید که شهدای دفاع مقدس برای انقلاب چه کرده اند. شهدا انسان را به فکر وادار می کنند. شهدا پیام آور چه موضوعی بودند و محوری ترین حرف آنها برای ما چه بود. آیا شهادت حدود دویست هزار نفر در این کشور از حکمت خاصی برخوردار بود.
ما انقلاب کردیم و در مقابل این انقلاب، دشمنان آن ایستادگی کردند و به حریم مملکت اسلامی ما به فصد از بین بردن این انقلاب تجاوز کردند و وظیفه و تکلیف ما در مقابل آنها دفاع بود که در این راه عده ای از بهترین های ما به درجه شهادت نائل آمدند و ما در دفاع از خود به پیروزی رسیدیم. به همین سادگی نباید از کنار شهدای دفاع مقدس بگذریم که وقتی بخواهیم از بالا نگاه کنیم، یک مقدار ماجرا عمیق تر از این حرف ها است.
اگر آسان اندیش باشیم و ماجرا را سطحی نگاه کنیم دیگر نباید به گره های کوری که فقط به دست شهادت این شهدا باز شد نگاه کنیم. شهدا اگر نبودند، اینکه فقط از خاک ما کم بشود این نبود بلکه حقیقت انقلاب، اصلا شکل نمی گرفت. انقلاب در پیروزی سال 57 شکل نهایی خود را پیدا نکرد. به تعبیری در پیروزی سال 57 ، انقلاب ما آغاز شد. آنچه قبل از 22 بهمن 57 بود، مقدمات انقلاب بود. انقلاب ما در طول هشت سال دفاع مقدس، شکل نهایی خود را پیدا کرد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 67:01

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی