display result search
منو
بسیجی نترس و اهل مجاهدت است

بسیجی نترس و اهل مجاهدت است

  • 1 تعداد قطعات
  • 34 دقیقه مدت قطعه
  • 238 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی با موضوع «بسیجی نترس و اهل مجاهدت است»، سال 1400

جبهه حق و باطل همیشه وجود داشته است. برخی در جبهه باطل هستند اما خود را حق نشان می‌دهد که در آیات و روایات برای این افراد ویژگی‌های مشخصی تعیین شده است.
امام خمینی(ره) فرمودند بسیج لشکر مخلص خداست. فردی که خود را بسیجی می‌خواند باید ویژگی افراد مخلص از منظر قرآن کریم را داشته باشد؛ اخلاص یعنی هیچ چیزی جز خدا در دل فرد نباشد.

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ۚ ذَٰلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ»
«ای گروهی که ایمان آورده‌اید، هر که از شما از دین خود مُرتَد شود به زودی خدا قومی را که بسیار دوست دارد و آنها نیز خدا را دوست دارند و نسبت به مؤمنان سرافکنده و فروتن و به کافران سرافراز و مقتدرند (به نصرت اسلام) برانگیزد که در راه خدا جهاد کنند و (در راه دین) از نکوهش و ملامت احدی باک ندارند. این است فضل خدا، به هر که خواهد عطا کند و خدا را رحمت وسیع بی‌منتهاست و (به احوال همه) دانا است.»

افرادی که از پیامبر دور بوده و در مسیر دین و اسلام سیلی نخوردند زمانی که زمان تقسیم مسئولیت‌ها شد به میدان آمده و مدعی شدند.
کسی که اخلاص داشته باشد می‌تواند در لشکر امام زمان(عج) حضور یابد. بر اساس روایت مردی از قم قیام و مردم را به حق دعوت می‌کند، افرادی گرد این فرد جمع می‌شوند که همانند آهن محکم هستند.
اگر محور کار فرد رضای خداوند باشد رضای خلق نیز حاصل می‌شود. امیرالمؤمنین(ع) هم فرمودند که من بر اساس دستور پیامبر و قرآن کریم حرکت می‌کنم و برایم اهمیت ندارد که افراد چه می‌گویند.
داعشی‌ها به یکی از مدافعان حرم که اسیر شده بود گفتند جملاتی که ما می‌خواهیم را بگو تا آزادت کنیم، اما او ایستادگی کرد و تن به خواسته دشمن نداد؛ یک بسیجی در دفاع مقدس اسیر دشمن شد یکی از بعثی‌ها با دیدن صحنه‌های شکنجه این بسیجی دلش به رحم آمد و به او گفت که نام ابوالفضل(ع) را ببر تا شکنجه‌ات نکنند، اما او بسیجی گفت نام ایشان برای بنده مقدس‌تر از این است که بخواهیم از آن استفاده ابزاری کنم؛ این افراد هستند که برای ما امنیت آوردند.
ما معتقد هستیم که شهدا جای حق نشسته‌اند و ایران، مملکت امام زمان(عج)، امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) است و هر کسی بخواهد نسبت به این کشور خیانت کند خداوند او را ذلیل می‌کند و هر کسی بد مردم را بخواهد و خدمت به مردم نکند مورد غضب قرار می‌گیرد.
افرادی که در مسیر خداوند هستند مجاهدت می‌کنند و از هیچ چیزی نمی‌ترسند، بسیجی بودن فقط لباس بسیجی پوشیدن نیست بلکه داشتن این خصلت‌هاست، جوان بسیجی باید در عرصه‌های مختلف حضور یابد و کوتاهی هم نکند.
شهدا برای ما امنیت آوردند. شهدا کارشان را انجام دادند. امثال من و شما وظیفه خود را به درستی انجام ندادیم که کشور درگیر مشکلاتی شده است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 34:29

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی