display result search
منو
سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روز جهانی مساجد

سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روز جهانی مساجد

 • 1 تعداد قطعات
 • 28 دقیقه مدت قطعه
 • 5169 دریافت شده
سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روز جهانی مساجد، تهران 1396

همه جنگ و جدال عالم اسلام و غرب بر سر مسجد است و آن مسجد الاقصی است و مسجدی که موجب وحدت میان مسلمین جهان می شود، مسجد الحرام است. این امور اهمیت نقش مساجد را می رساند.
در اسلام سه نوع مسجد با سه رویکرد وجود دارد :
1. مسجدی که ائمه ی جماعت آن به امور تربیتی و فرهنگی پرداخته و انسان هایی ایثارگر و مجاهد را تربیت می نمایند. تربیت امام خمینی (ره) نمونه ای از این مساجد بود.
2. مساجدی که در آنها فقط به امور مذهبی پرداخته می شود و همه چیز در زمان و موقعیت درست خود انجام می شود.
3. مساجدی که در آن مدام به اسلام و مسلمین حمله می شود که نمونه ی بارز آن مسجد علمای تکفیری است که نتیجه اش پیدایش داعش می باشد.
ما با دو خطر داخلی و خارجی درگیر هستیم. در داخل گرفتار فتنه های مذهبی بوده و در خارج مورد تهاجم گسترده ی علیه عالم اسلام قرار داریم که هدف این گروه تلاش برای همسان سازی جهان است. حفط و نگهداری آنچه امام خمینی (ره) به رهبری سپرده اند، کار راحتی نیست. حفظ این نظام با حفاظت از محیط اطراف آن امکان پذیر است. نگاه به مسجد هم باید این گونه باشد. حفاظت از داخل مسجد به تنهایی نمی تواند راهگشا باشد و اگر امام جماعت مسجدی نتوانست به هدف نهایی خود و جذب مردم برسد، باید بداند که دشمن در آن مکان رخنه کرده و تلاش فایده ای ندارد.
گاهی خداوند برای بزرگ کردن چیزی اتفاقی را می آفریند. شهادت شهید محسن حججی نمونه ای روشن بر این ادعاست. او با شهادت خود به همه ی عظمت ها عظمت بخشید.
مقام معظم رهبری در زمینه ی حفظ نظام بسیار مؤثر عمل کرده اند. گاه رفتاری از سوی یک مرجع عالی قدر با توجه به حکمتی سر می زند که درک مفهوم آن برای عامه امکان پذیر نیست. در مرحله ی بعد شجاعت یک مقام و عکس العمل مناسب با توجه به شرایط موجود نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نمونه ی این موضوع دخالت ایران در مقابله با نیروهای تکفیری بود که با شجاعت رهبری، این حکمت به ظهور تبدیل شده و به نتیجه رسید.
موضوع دیگر در این باره منطق ما در مقابل این تصمیم بود و ما در کمک رسانی به عراق منافع خود را از این کشور تفکیک نکردیم و همه چیز را یکسان در نظر گرفتیم. ایران همواره در طول تاریخ، کشوری ثبات دهنده در منطقه بوده که با توجه به تهاجم های بی شمار، توانسته اصالت خود را حفظ نماید و البته نقش مذهب در این میان بی تأثیر نیست. پس حفظ نظام جمهوری اسلامی نیز اهمیت بسیاری دارد و اگر خدشه ای به آن وارد شود قابل جبران نیست. همه ما باید در حفظ این نظام کوشا باشیم و آن را حمایت نماییم.

قطعات

 • عنوان
  زمان
 • 28:47

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • پشت دوتای فلک راست شد از خرمی تا چو تو فرزند زاد مادر ایام را حکمت محض است اگر لطف جهان آفرین خاص کند بنده ای مصلحت عام را
 • روحشان شاد باشد 😭😭😭
 • سلام باتشکر از شما...
 • جااااااااانم سردار
 • افسوس و هزاران افسوس که چه شیرمردی را از دست دادیم.... چند سال دیگر متوجه می شویم که آمریکای ملعون چه مردی را از ما گرفت!!!!!
 • روحشان شاد یادشان گرامی باد حاجی قاسم سلیمانی بخدا قسم جای شما خالی است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی